DOK – Democracy is OK

Kuźnia Demokracji

Kalendarium PiS – 06.02.20164.

6 luty 2016 r ·

Kalendarium PiS 6.02.2016. No to jedziemy :

  1. Członkowie podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza mają dostawać co miesiąc 20-25 tys. zł – stwierdził Paweł Deresz w rozmowie z „Gazetą Wyborczą”. Mąż Jolanty Szymanek-Deresz, zmarłej w katastrofie smoleńskiej, dodaje, że szef MON 10 kwietnia „uciekał z Katynia jak ostatni tchórz”.
  2. Gazeta Wyborcza. (…) Ale najważniejsze jest postawienie przed sądem Donalda Tuska, Tomasza Arabskiego i innych osób odpowiedzialnych – zdaniem Kaczyńskiego – za posłanie prezydenta na śmierć, ale też za lata „przemysłu pogardy” wobec Lecha Kaczyńskiego.
  3. Minister kultury Piotr Gliński nie chce powołać swej poprzedniczki Małgorzaty Omilanowskiej na stanowisko dyrektorki Zamku Królewskiego w Warszawie, chociaż to ją wskazała Rada Powiernicza Zamku. Profesorowie i pracownicy uniwersytetów z całej Polski, a także artyści, kuratorzy i ludzie kultury wystosowali do Glińskiego dwa listy protestacyjne w tej sprawie.
  4. Wczoraj, w samo południe przed Pałacem Prezydenckim rozpoczął się zainicjowany przez Amnesty International protest przeciwko przyjętej przez parlament i podpisanej przez Andrzeja Dudę ustawie inwigilacyjnej.
  5. Europarlamentarna frakcja Europa Narodów i Wolności spotka się w lutym w Wieliczce. Przybędzie m.in. liderka francuskiego Frontu Narodowego Marine Le Pen – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.
  6. Co Janusz Lewandowski, europoseł PO, sądzi o nowej komisji złożonej z ekspertów Macierewicza, która ponownie ma się zająć badaniem katastrofy smoleńskiej? – To komisja ds. przerabiania tragicznej katastrofy na antypolski zamach. To jest zlecenie polityczne, nie badawcze.
  7. Według słów prezesa PiS, rozmawiał on z Davidem Cameronem o strategicznej współpracy polsko-brytyjskiej. A także, jak dodał, o „bzdurnych opowieściach” o zagrożonej demokracji w Polsce i „niesłychanej uzurpacji niektórych elementów” w Brukseli.
  8. Prawdziwym celem „komisji smoleńskiej” jest delegalizacja moralna Donalda Tuska. To jest operacja „Tusk never again in Poland” – komentował w Poranku Radia TOK FM Tomasz Lis.
  9. Ministrowi Sprawiedliwości, Zbigniewowi Ziobrze, udowodniono przed sądem nakłanianie do fałszywych zeznań w procesie, jaki wytoczył Jaromirowi Netzlowi, byłemu szefowi PZU. Wyrok w tej sprawie właśnie się uprawomocnił.

 

Autor: Jerzy Marczyński

Dodaj komentarz

Information

This entry was posted on 6 Luty 2016 by in Doniesienia, Kalendarium PiS Pana Jurka and tagged .
Obserwuj

Otrzymuj każdy nowy wpis na swoją skrzynkę e-mail.

Dołącz do 248 obserwujących.

%d bloggers like this: