DOK – Democracy is OK

Kuźnia Demokracji

Kalendarium Pis – 3.02.2016.

03 luty 2016r

Kalendarium Pis 3.02.2016. No to jedziemy :

  1. Dziennikarz Klaudiusz Pobudzin (wcześniej TV Trwam) przygotował w głównym wydaniu „Wiadomości”. materiał o tym, czego nie było: że Komitet Obrony Demokracji nie zorganizował w weekend żadnego protestu. Ponad trzy minuty Pobudzin tłumaczył, że wreszcie „na ulicach jest spokojnie”, że „paliwo” się skończyło” i że „skończył się zapał”.
  2. Wynagrodzenie parlamentarzysty w 2016 roku będzie większe o ok. 500 złotych, wzrośnie z aktualnego 9,892 zł do ok. 10,400 zł (plus nie opodatkowana dieta poselska w wysokości 2,473 złotych).
  3. Jako prezydent RP nie wyobrażam sobie takiej sytuacji, kiedy TK powie „obowiązująca ustawa nas nie obowiązuje, my będziemy orzekali, jak gdyby jej nie było”. To jest anarchia – powiedział. A.Duda zaznaczył też, że oczekuje, że „prezes Rzepliński zakończy tę żenującą sytuację, którą sam tworzy”.
  4. Sejm reforma prokuratury wzbudziła wiele kontrowersji i odbiła się echem także za granicą. Wątpliwości dotyczą m.in. kwestii połączenia funkcji Prokuratora Generalnego i ministra sprawiedliwości, przekazanie mu bezpośredniej kontroli nad działaniami prokuratorskiej hierarchii oraz utworzenie osobnego wydziału do ścigania sędziów i prokuratorów.
  5. Gowin o manifestacjach KOD-u. „(…) Są tam też jednak tacy, i myślę, że to oni nadają ton, którzy bronią swoich interesów. – Jeśli przyjrzeć się biografiom tych ludzi, ich korzeniom rodzinnym, to, przykro mi, ale zaskakująco często okazuje się, że ta ciągłość istnieje (powiązania z aparatem komunistycznym – przyp.własne)”. Zapytany o to, czy ma na myśli lidera KOD Mateusza Kijowskiego, minister odparł, że tak. Dopytywany, odpowiedział, że chodzi o dziadka, który „był związany z komunistycznym aparatem represji”. 

Autor: Jerzy Marczyński

Dodaj komentarz

Information

This entry was posted on 3 Luty 2016 by in Doniesienia, Kalendarium PiS Pana Jurka and tagged .
Obserwuj

Otrzymuj każdy nowy wpis na swoją skrzynkę e-mail.

Dołącz do 248 obserwujących.

%d bloggers like this: