DOK – Democracy is OK

Kuźnia Demokracji

Kalendarium PiS – 29.01.2016.

30 styczeń 2016 o 10:07 ·

 

  1. Pozwany: Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, powód: Obywatele Rzeczpospolitej Polskiej. Tak zaczyna się obywatelski pozew, który ma trafić do Sądu Rejonowego Warszawa-Żoliborz. Oni wszyscy uważają, że wspomniany szef partii naruszył ich dobra osobiste, nazywając „najgorszym sortem Polaków”.
  2. Do wprowadzenia „dobrej zmiany”, szefowi MON potrzebne jest także czyste własne podwórko. Na jego polecenie, z budynku ministerstwa znikają portrety poprzednich szefów MON po 1989 roku.
  3. Minister finansów nie chce zaakceptować nowej wersji programu Rodzina 500+. W piśmie skierowanym do Rady Ministrów Paweł Szałamacha pisze, że ustawa może wygenerować „znaczący wzrost wydatków budżetu państwa”.
  4. Sejmowa Komisja Finansów Publicznych zdecydowała o przekazaniu 20 mln zł na rzecz Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Projekt poprawki do budżetu złożył poseł Ryszard Terlecki z PiS.
  5. Wystarczyła chwila nieuwagi, by w trakcie prac sejmowej komisji sprawiedliwości dwoje posłów PiS poparło jedną z poprawek autorstwa PO. Niemal natychmiast dostrzegł to przewodniczący komisji Stanisław Piotrowicz, który zarządził ponowne głosowanie.
  6. Prawo i Sprawiedliwość chciało przeznaczyć na Fundusz Kościelny dodatkowe 20 mln z budżetu, jak wynikało z naniesionych poprawek. Rzecz w tym, że suma miała być „odebrana” łódzkim hospicjom. Taka decyzja zapadła podczas drugiego czytania projektu ustawy budżetowej na rok 2016. Ostatecznie PiS wycofało się jednak z tego pomysłu.
  7. Sejmowa Komisja Finansów Publicznych głosami PiS przyznała w czwartek 20 mln zł dla Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

 

Autor: Jerzy Marczyński

Dodaj komentarz

Information

This entry was posted on 30 Styczeń 2016 by in Doniesienia, Kalendarium PiS Pana Jurka and tagged .
Obserwuj

Otrzymuj każdy nowy wpis na swoją skrzynkę e-mail.

Dołącz do 248 obserwujących.

%d bloggers like this: