DOK – Democracy is OK

Kuźnia Demokracji

Kalendarium PiS – 28.01.2016.

28 styczeń 2016 o 11:05 ·

  1. Senat Uniwersytetu Jagiellońskiego odrzucił skargę na listopadową uchwałę Wydziału Prawa UJ, apelującą do prezydenta Andrzeja Dudy o przestrzeganie konstytucji. Uchwała odnosiła się do działań prezydenta w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Do władz uniwersyteckich wpłynęła na nią skarga, która decyzją Senatu została uznana za bezzasadną.
  2. Senator PO Jan Rulewski został odwołany przez marszałka Sejmu z Rady Ochrony Pracy (ROP). Dowiedział się z mediów, że na jego miejsce powołano przedstawiciela PiS.
  3. Prof.A.Bień : „Problem polega na tym, że co prawda opodatkowanie bankowych aktywów występuje w wielu krajach Europy, lecz są one dużo mniejsze niż wprowadzany w Polsce »podatek bankowy«. Na przykład w sąsiednich Niemczech tego rodzaju opodatkowanie jest dziesięć razy mniejsze”.
  4.  Zaproponowane przez ministra finansów stawki są korzystne dla sieci zagranicznych i stanowią olbrzymie zagrożenie dla małych i średnich polskich firm o rentowności 1 proc. – twierdzi Michał Sadecki, prezes Polskiej Grupy Supermarketów.
  5. W.Cimoszewicz : „W ustawie o prokuraturze jest przepis wytrych mówiący o tym, że prokuratorzy działający w sposób naruszający prawo nie będą pociągani do odpowiedzialności, jeżeli zachowywali się tak ze względu na interes publiczny. To jest oczywiście stwierdzenie, że mogą robić wszystko”.
  6. Możliwe jest obniżenie ratingu Polski, jeśli rząd nadal będzie chciał swoim nowymi pomysłami zwiększać deficyt Polski – stwierdził na konferencji analityk agencji Fitch.

 

Autor: Jerzy Marczyński

Dodaj komentarz

Information

This entry was posted on 30 Styczeń 2016 by in Doniesienia, Kalendarium PiS Pana Jurka and tagged .
Obserwuj

Otrzymuj każdy nowy wpis na swoją skrzynkę e-mail.

Dołącz do 248 obserwujących.

%d bloggers like this: