DOK – Democracy is OK

Kuźnia Demokracji

Kalendarium PiS – 26.01.2016.

26 styczeń 2016 o 10:21 ·

  1. Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości : „Kilka tysięcy ludzi sobie protestowało. To kawiorowa elita, kawiorowe protesty. To ludzie, którzy byli beneficjentami poprzedniego układu, mieli monopol na dostęp do pieniędzy spółek skarbu państwa. Teraz im się to zabiera i kwiczą”.
  2. Moja rekomendacja jest taka, żeby było twarde „nie” wobec propozycji zniesienia finansowania religii z budżetu. To standard w Unii Europejskiej – powiedziała Zalewska (MEN).
  3. Terlecki : „Jeżeli media wyobrażają sobie, że będą przez najbliższe tygodnie zajmować Polaków krytykowaniem naszych zmian czy naszych projektów zmian, to trzeba to przerwać.
  4. Wbrew zapewnieniom ministra finansów P.Szałamachy PKO BP idzie śladem konkurencji i od maja podwyższa opłaty za konta oraz karty dla swoich klientów.
    Wcześniej ceny usług bankowych podniosły także Citi Handlowy, Raiffeisen Polbank, ING i Deutsche Bank.
  5. W.Dębski : „W ogóle ta polska zmiana to jedna wielka ściema i podróbka. Polscy politycy nieudolnie próbują naśladować zmianę Obamy (change), ale do jego change naszym jeszcze bardzo daleko. Nie ta klasa, nie ta liga…”
  6. Funkcjonariusze Służby Kontrwywiadu Wojskowego muszą odpowiedzieć na 38 pytań związanych z ich pracą przed przejęciem MON przez Antoniego Macierewicza. Większość pytań ankiety dotyczy katastrofy smoleńskiej.
  7. W Polsce jest około 1500 ulic i placów, których nazwy wiążą się z PRL-em. Senatorowie PiS przygotowali projekt ustawy w tej sprawie. Zgodnie z nią nazwy z czasów PRL-u unieważnią wojewodowie.
  8. Andrzej Duda ma zgłosić projekt zmian w Konstytucji RP i rozpisać w tej sprawie referendum – podaje wtorkowy „Fakt”. Prawo i Sprawiedliwość nie ma większości konstytucyjnej, ale opracowało plan, by zmienić ustawę zasadniczą.

 

 

Autor: Jerzy Marczyński

Dodaj komentarz

Information

This entry was posted on 30 Styczeń 2016 by in Doniesienia, Kalendarium PiS Pana Jurka and tagged .
Obserwuj

Otrzymuj każdy nowy wpis na swoją skrzynkę e-mail.

Dołącz do 248 obserwujących.

%d bloggers like this: