DOK – Democracy is OK

Kuźnia Demokracji

Kalendarium Pis – 20.01.2016.

20 styczeń 2016 o 11:33 ·

  1. Pani premier pisze do europosłów, że „wspomniany wyrok Trybunału Konstytucyjnego oraz liczne opinie ekspertów nakazywały naprawienie błędów poprzedniej większości sejmowej, której decyzje w sprawie Trybunału stały w jawnej sprzeczności z przepisami Konstytucji RP”.
  2. Andrzej Duda podczas wizyty w Berlinie mówił o „fali uchodźców” z Ukrainy, która zalewa Polskę. Szybko jednak zweryfikowano jego stwierdzenie – w ubiegłym roku o status uchodźcy ubiegały się 2253 osoby.
  3. W Parlamencie Europejskim odbyła się debata o Polsce. W swoim wystąpieniu Beata Szydło broniła zmian dokonywanych przez PiS. Następnie głos zabrali kolejni europosłowie. – To, co się dzieje w Polsce, może pomóc Putinowi – ostrzegł szef frakcji ALDE Guy Verhofstadt.
  4. Leszek Kostrzewski, Piotr Miączyński. „Już wiadomo, że po 100 dniach rządów PiS nie spełni żadnej ze swoich sztandarowych obietnic. Ale i tak partia szykuje z tej okazji wielką fetę.
  5. „FAZ” stwierdziła, że polska premier określiła konstytucję jako „rzecz świętą”, a „sama debata w PE była dla niej przede wszystkim stratą czasu”, wobec prawdziwych problemów, przed jakimi stoi Europa.
  6. Projekt ustawy o prokuraturze zakłada między innymi połączenie funkcji Prokuratora Generalnego i ministra sprawiedliwości oraz kontrowersyjny zapis nazywany „licence to kill” o tym, że prokurator nie będzie karany za działania niezgodne z prawem, jeśli jest to w interesie społecznym.
  7. Donoszą od dawna. Wypełnili skrzynki europosłów donosami na Polskę i musieliśmy za to przepraszać naszych zagranicznych kolegów – powiedział Janusz Lewandowski, eurodeputowany PO, o politykach PiS, którzy dziś twierdzą, że to posłowie opozycji. „donoszą” na Polskę, czego efektem miała być wtorkowa debata w Parlamencie Europejskim

 

Autor: Jerzy Marczyński

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

Information

This entry was posted on 30 Styczeń 2016 by in Doniesienia, Kalendarium PiS Pana Jurka and tagged .
Obserwuj

Otrzymuj każdy nowy wpis na swoją skrzynkę e-mail.

Dołącz do 248 obserwujących.

%d bloggers like this: