DOK – Democracy is OK

Kuźnia Demokracji

Kalendarium Pis – 18.01.2016.

18 styczeń 2016 o 09:26 ·

  1. Problem w opinii KNF polega na tym, że frankowicze mieli wcześniej dostęp do informacji, która spowodowała wyprzedaż na GPW i mogli ją wykorzystać. Komisja Nadzoru Finansowego bada, czy Kancelaria Prezydenta nie złamała prawa.
  2. Sytuacja w Polsce może być tematem jednego z unijnych szczytów. Donosi o tym niemiecki tygodnik „Der Spiegel”, powołując się na nieoficjalne wypowiedzi szefa Rady Europejskiej Donalda Tuska. Donald Tusk miał jednocześnie ostrzegać brukselskich polityków przed zbyt ostrymi wypowiedziami na temat Polski. Jak zaznaczał, może przynieść efekt odwrotny do zamierzonego.
  3. E.Kruk (na Jasnej Górze) wyjaśniała, że chodziło też, aby do mediów publicznych wprowadzić ludzi „którzy rozumieją, co to jest misja”. – Którzy potrafią zmieniać media publiczne i którzy będą potrafili współpracować z nami wszystkimi.
  4. Jeżeli dziś ktoś się skarży na to, co się dzieje w Sejmie, to naprawdę albo nie zna faktów, albo jest po prostu hipokrytą – mówi Jarosław Kaczyński w rozmowie z „Rzeczpospolitą”.
  5. Prof. Gliński wybuczany na otwarciu Europejskiej Stolicy Kultury. Mówił, że polska demokracja jest „stabilna i odpowiedzialna”.
  6. Kaczyński nie angażuje się bezpośrednio w pracę rządu. – (…) Natomiast ja bardzo się cieszę, że mogę dyskutować z Jarosławem Kaczyńskim wiele spraw i kiedy go proszę, to mi zawsze doradzi – powiedziała B.Szydło.

 

 

Autor: Jerzy Marczyński

Dodaj komentarz

Information

This entry was posted on 30 Styczeń 2016 by in Doniesienia, Kalendarium PiS Pana Jurka and tagged .
Obserwuj

Otrzymuj każdy nowy wpis na swoją skrzynkę e-mail.

Dołącz do 248 obserwujących.

%d bloggers like this: